Kryształy i kamienie też leczą

amethyst

Kamienie zawsze były potrzebne człowiekowi. W czasach pierwotnych służyły do budowy świątyń i ołtarzy do składania ofiar. Prehistoryczni myśliwi natknęli się na lśniące kryształy i przynieśli do swoich osad. Z czasem kryształy znalazły swoje zastosowanie w codziennym życiu. Zaczęto wykonywać z nich piękne i funkcjonalne narzędzia codziennego użytku jak noże, groty strzał, haczyki do ryb, toporki, dłuta, a także różne ozdoby dla kobiet i mężczyzn. W tym czasie wypracowano wspaniałe metody obróbki kamieni i kryształów.

Teraz, w świecie komputerów i nowoczesnej technologii człowiek nie potrafi się już obejść się bez kryształów. Kryształy mają zastosowanie w najrozmaitszych dziedzinach życia, takich jak budownictwo, wytwórstwo, wyposażenie komunikacyjne, komputery i sprzęt elektroniczny czy zapalniczki butanowe. Obecna cywilizacja nie mogłaby w zasadzie istnieć bez kryształów. Nie zbieramy kryształów tylko sięgamy głęboko do Ziemi, aby wykopywać coraz to inne kryształy. Potrafimy także wyhodować kryształy w laboratorium.

W różnych cywilizacjach używano kryształy do wróżb i rytuałów magicznych. W obecnym czasie, terapeuci duchowi wykorzystują różne kryształy i kamienie do medytacji, do leczenia, jasnowidzenia, magii lub rozwoju osobistego. Obecnie istnieje olbrzymia ilość kryształów oraz olbrzymie ich możliwości. Każdy kamień lub kryształ posiada swoje szczególne właściwości, moce i lecznicze energie. Nie ma takiej potrzeby, by uczyć się tych właściwości na pamięć, wszystko jest opisane w encyklopedii kamieni i minerałów. Wszystkie kryształy mogą dopomóc w uzyskaniu równowagi energetycznej ciała, umysłu i ducha. Mogą oddawać lub przyjmować, jak i magazynować energię, wzmacniać ją, skupiać i przekazywać ją dalej. Wszystkie kryształy mogą zapewnić poczucie bezpieczeństwa i ochronę przed negatywną energią, mogą wzmocnić i doładować duchowe akumulatory.

Ponieważ kryształy pochodzą z głębin Ziemi, pozwalają na energetyczną łączność z Matką Ziemią. Pomagają w wyciszeniu i uspokojeniu emocji, a tym samym wpływają na poprawę zdrowia oraz spokój i prawidłowy sen. Wszystkie kryształy wpływają na podniesienie własnej pewności siebie i samoocenę. Służą na co dzień jako talizmany i amulety. Ułatwiają medytację i wgląd w siebie oraz inspirację twórczą, asertywność, kreatywność i logiczne myślenie, możliwość przekształcenia doświadczenia w mądrość. Wszystkie kryształy są wspaniałymi uzdrowicielami i narzędziami metafizycznymi. Każdy człowiek powinien znaleźć dla sobie ten najlepszy, najładniejszy, osobisty kryształ, dla siebie. Można oczywiście skorzystać z przewodników po kamieniach i kryształach, można również sporządzić swój własny przewodnik, oparty na własnych doznaniach energetycznych.

Poniżej wymienione są popularne kryształy, w celu zapoznania się z nimi lub przypomnieniu sobie o nich.

 

Agaty – formują się przez wypełnienie szczelin w skale macierzystej. Występują w różnych barwach i formach. Wydobywano je w Egipcie już 5000 lat temu i używano jako biżuterii i talizmanów. Perscy magowie za pomocą agatów odpędzali burze. Wierzono, że przy pomocy agatów można stać się niewidzialnym. W średniowieczu z kolei, kolekcjonowano misy zrobione z agatów.

Ametysty – nazywane również kryształami królewskimi, występują w kolorze fioletowym. Ich oddziaływanie wzmacnia intuicję i jasnowidzenie. Ametyst jest także nazywany „kamieniem trzeźwości”. Nazwa wzięła się stąd, że ametyst swoim oddziaływaniem może pomóc osobom zmagającym się z nałogiem alkoholizmu, jak również z innymi uzależnieniami. Ametysty były zawsze popularne wśród rodów królewskich, a także wśród biskupów. Dostojnicy kościelni do dziś noszą pierścienie z ametystem. Tybetańczycy mnisi uważają ametyst jako kamień święty i wytwarzają z niego różańce.

Awanturyn – kryształ o zielonej barwie, podobny do jadeitu lub nefrytu. Jest uważany za kamień uzdrawiający na poziomach fizycznym, psychicznym, emocjonalnym i duchowym.

Heliotrop – kamień krwisty, wojownika. Zabierali go wojownicy na polach bitew w celu leczenia ran. Jest kojarzony ze zdrowiem i pomyślnością.

Karneol – kryształ o kolorze pomarańczowo – czerwonym lub brązowym, stał się symbolem wiernych żon. Według legendy, Bogini Izyda wskrzesiła swojego męża przy pomocy właśnie tego kamienia. Egipcjanie wkładali do grobów różne przedmioty zrobione z tego kryształu, jako znak pomyślności i dobrego przeznaczenia.

Cytryn – należy do rzadkich minerałów o barwie żółtej lub pomarańczowej. Zaliczany jest do grupy kamieni o barwie złota, dlatego też kojarzy się z bogactwem, dobrobytem i sukcesem finansowym.

Fluoryt – znany jako kamień geniuszy. Występuje w kolorze fioletowym. Przydatny do pracy w komputerach, pomaga w logicznymi racjonalnym myśleniu.

Hematyt – znany jest jako kamień kopalny. Jego energia pochłania i stabilizuje negatywne myśli. Jego barwa ma różne odcienie od szarości do czerni. Często używany jest do przewidywania przyszłości.

Howlit – śnieżnobiały kamień z szarymi i czarnymi żyłkami, podobny do struktury marmuru. Kamień ten umożliwia nawiązanie łączności z istotami, które już odeszły.

Jaspis – występuje w różnych odcieniach czerwieni, brązu lub pomarańczu. Nazwa tego kryształu związana jest z jego wyglądem. Jaspis pejzażowy, pasiasty, makowy, dalmatyński, lamparci, itd. W starożytności uważany był za niezbędne narzędzie w wywoływaniu deszczu.

Lapis Lazuli – to kamień nieba, w Egipcie był świętym kamieniem. Malarze używali go do wyrobu błękitnego pigmentu z kruszonego kamienia.

Malachit – kryształ o barwie zielonej przeplatanej, jasnej i ciemnej. Był nazywany kamieniem kupców, gdyż ułatwiał sfinalizowanie rożnych transakcji handlowych… W średniowieczu chronił przed skutkami czarnej magii.

Kamień księżycowy – zwany selenitem. Używany jest do produkcji biżuterii. Zmienia swój wygląd w zależności od fazy Księżyca. W Indiach uważany jest do dziś za święty kamień.

Obsydian – występuje o barwie czerni, jako szkło wulkaniczne. Używany jest do dziś jako pomoc we wróżeniu. Niektóre okazy pochodzą z czasów 21 000 lat przed naszą erą.

Perydot – klejnot zrodzony w ogniu, w skałach wulkanicznych i w meteorach. Inaczej nazywany jest chryzolitem czyli po grecku „złocistym kamieniem”. Egipcjanie czcili go jako klejnot Słońca. Rzymianie nosili go, jako ochronę przed urokami. W średniowieczu wierzono, że kamień ten, odstrasza zło i demony.

Skrzemieniane drzewo – jest pamiątką starożytnych dróg i wiedzy, naturalny łącznik z żyjącym światem natury. Pomaga w nawiązaniu kontaktu ze światem roślin i drzew. Podobne znaczenie mają kryształy bursztynu zawierające wielokrotnie resztki roślin i zamarłe owady.

Kwarc – to najczęściej spotykany kryształ w skorupie ziemskiej. W czasach starożytnych wierzono, że przedstawia postać z lodu. Występuje w różnych barwach. Może być zupełnie przejrzysty i wtedy nazywany jest kryształem górskim. Należy go stosować, jeżeli potrzebna jest zmiana rodzaju energii w danym pomieszczeniu. Oddziaływanie kryształu górskiego może spowodować zmniejszenie promieniowania cieków wodnych. Mistycy nazywali go, kamieniem „filozoficznym”. Może wysyłać, przyjmować oraz przechowywać energię fizyczną i metafizyczną. Kwarc występuje w różnych odmianach i kolorach, w zależności od dodatków minerałów. Ametyst to kwarc fioletowy. Jaspis to kwarc o czerwonej, brązowej, żółtej, szarej lub czarnej barwie. Onyks i agat to także kwarc z barwnymi wstęgami innego ubarwienia. Heliotrop to zielony kwarc z czerwonymi plamkami. Kwarc różowy stosowany jest do wzmocnienia czakry serca, oraz miłości. W niektórych przypadkach duże kryształy jego, nieszlifowane są używane do poprawienia energii w pomieszczeniach.

Rodonit – nazwa jego pochodzi od greckiej nazwy kwiata róży. Często nazywany jest kamieniem przeciwieństw. Kryształ ten zawiera jednocześnie piękny róż i głęboką czerń. Na carskim dworze w Rosji, używany był do dekorowania bogatych wnętrz pałacowych. Ze względu na kojarzenie z czakra gardła nazywany jest kamieniem śpiewaków.

Sodalit – zwany jest kamieniem ucznia, występuje w kolorze ciemno niebieskim, wspomaga pamięć i pomaga w skupieniu się, pochłania promieniowanie elektromagnetyczne komputera i telewizora.

Tygrysie oko – to brązowy chalcedon ze złotymi pasemkami. Po wypolerowaniu przypomina tygrysie oko, skąd pochodzi jego nazwa.

 

Jeżeli chcesz wybrać dla siebie odpowiedni kryształ, kieruj się intuicją, sprawdzając energie kamieni dotykowo lub użyj wahadełka (jeżeli to potrafisz). Właściwy kamień dla Ciebie, często sam trafia do ciebie, albo go dostaniesz od kogoś, albo go znajdziesz, albo jeszcze w jakiś innym sposób wejdziesz w jego posiadanie….

Pamiętaj o myciu kamieni pod letnią, bieżącą wodą, w celu oczyszczenia z obcych energii. O różnych możliwościach kryształów, mówi nam fizyka kwantowa. Potwierdza istnienie ich zdolności do przechowywania i przekazywania informacji metafizycznych, takich jak myśli, uczucia, wspomnienia. Kryształy mają swoją moc energetyczną , której możemy użyć do poprawy zdrowia i ochrony przed negatywnymi energiami.

Do energetyzowania czakr używamy całego zestawu kryształów w różnych kolorach. Układamy na czakrach kamienie o kolorach odpowiednich do ich promieniowania. Na czakrę korzenia, kładziemy kamień o barwie czerwonej, na czakrę płci i kreatywności lokujemy kamień o barwie pomarańczowej, na splot słoneczny zawsze kamień żółty, na czakrę serca pasują dwa kolory zielony i różowy, na czakrę gardła, chabrowo – niebieski, na trzecie oko układamy kamień koloru granatowego, a na czubek głowy czyli na czakrę korony układamy kamień w kolorze fioletowym. Jest to zestaw kamieni dla energetyzowania całej aury przy medytacji.

Jeżeli pragniesz podróżować po świecie astralnym w czasie medytacji, zastosuj kryształy o właściwościach kojących, uspokajających, które umożliwią ci przeniesienie się do świata astralnego. Najbardziej odpowiednimi do tego kryształami są kryształy w kolorach nieba: Anglit, Celestyn, Kamień Księżycowy itp. Przy ich pomocy, możesz odwiedzić znajomych, rodzinę czy jakieś ciekawe miejsca.

Kryształy mogą być również stosowane w białej magii. Ponieważ jest to temat specyficzny i ciekawy, zajmiemy się nim kiedy indziej. Na chwilę obecną doradzam skupić się na możliwościach zdrowotnych i oczyszczających owych wspaniałych wytworów naszej Matki Ziemi.

Życzę powodzenia i samych pozytywnych efektów z ich stosowania.

mgr inż. Danuta Ćwiakowska

Bioenergoterapeuta